таг: Хорват

Хорват повика петмина ракометари за втората рунда на ЕП

0
Селекторот на Хрватска, Хрвоје Хорват, мораше да повика петмина нови ракометари за продолжението на Европското првенство. Поради многуте заразени со коронавирус, Хорват...

Игор Карачиќ нема да настапи на ЕП

0
Селекторот на Хрватската ракометна репрезентација Хрвоје Хорват денеска го објави конечниот список на ракометари за претстојното Европско првенство во Унгарија и Словачка, што...

Хрвоје Хорват со амин од Лино Червар назначен за селектор на...

0
Стратегот на Нексе, Хрвоје Хорват е назначен за нов селектор на Хрватска. Позицијата селектор остана празна после оставка на Лино Червар, која денеска...

Лино Червар доби наследник, тренерот на Нексе е нов селектор на...

0
Хрвоје Хорват е новиот селектор на ракометната репрезентација на Хрватска, потврди ракометната федерација на оваа земја. Хрватската ракометна федерација (ХНС)...