таг: хеттрик

Салах стана најефикасниот Египќанец во Премиер лигата

0
Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах постигна хет-трик на вчерашниот натпревар во Премиер лигата против Манчестер Јунајтед (5:0). Ова се 105., 106. и 107....