таг: Харден

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

0
Џејмс Харден и Кевин Дурент се потсетија на деновите кога играа и блескаа заедно во редовите на Оклахома Сити Тандер. А откако...

Земјотрес во НБА, Харден разменет во Бруклин

0
Желбата на Џејмс Харден да си замине од Хјустон, конечно му се оствари откако вечерва „ракетите“ се согласија да го разменат во...

Излетот во стриптиз клубот на Харден ќе му донесе суспензија?!

0
Џејмс Харден не престанува да и создава главоболки на својата екипа Хјустон рокетс. „Ракетите“ не му ја исполнија желбата на...