таг: футсал

Шкупи, е новиот футсал шампион во Македонија

0
Футсал Шкупи е новиот шампион на Македонија во футсал. Екипата од Чаир вчера ја совладаа Шкендија со...

Дуел меѓу Украина и Русија во првото полуфинале од ЕП во...

0
Футсал репрезентациите на Русија и на Украина ќе се соочат во првото полуфинале на ЕУРО 2022 во Холандија. Соочувањето на Русија и...

ВИДЕО: Украинец пред себе имаше празен гол, ама не ја стресе...

0
Футсал репрезентацијата на Србија го претрпе вториот пораз на Европското првенство во Холандија. Со високи 6-1 победа извојува селекцијата на Украина, но најинтересниот...

Македонската футсал репрезентација со две средби против светскиот првак Поругалија

0
Македонската футсал репрезентација закажа два пријателски натпревари против светскиот шампион Португалија, кои ќе се одиграат на 13 и 14 јануари во Лисабон. ...

Македонските футсалци со реми го почнаа двомечот со Црна Гора

0
Македонската футсал репрезентација ремизираше 2:2 против Црна Гора на првиот контролен натпревар одигран синоќа во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Гостите поведоа...

Македонската футсал репрезентација попладнево во Црна Гора го отвора квалификацискиот турнир

0
Македонската футсал репрезентација до 19 години попладнево од 17 часот против Црна Гора го отвора квалификацискиот турнир во Гибралтар за пласман на Европското...

Футсал: Босанците сакаат победа против Македонија

0
Футсал репрезентацијата на Македонија утре во Зеница ги започнува квалификациите за пласман на ЕП и тоа на гости кај БиХ.Во пресрет на...

Скендеровски го објави списокот за квалификациските мечеви со БиХ и Романија

0
Селекторот на македонската футсал репрезентација, Васко Скендеровски го објави списокот на играчи за квалификациските натпревари против Босна и Херцеговина и Романија од...

ЛШ во футсал: Оптимизам во редовите на Шкупи пред мечот со...

0
Македонскиот првак во футсал Шкупи попладнево во Запорожје му гостува на украински Продексим Херсон, во рамки на шеснаесетфиналето на Лигата на шампиони (ЛШ)....