таг: фудбалските

Осминафиналната фаза започнува со средбите во Милано и Париз

0
По пауза од три месеци фудбалските фанови повотрно ќе можат да уживаат во најсилното клупско натпреварување во светот, Лигата на шампиони. Осминафиналната фаза...

ТАЖНА ВЕСТ: Млад голман загина на терен по судир со напаѓач...

0
Тажна вест доаѓа од фудбалските терени во Индонезија каде по судир со противнички играч, почина голманот на локалниот член на Лига 3 –...

Тотенхем објави големи загуби предизвикани од пандемијата

0
Фудбалските клубови ширум Европа продолжуваат да објавуваат загуби, кои ги предизвика пандемијата на коронавирус, особено во периодот кога натпреварите беа играни пред празни...

Европа даде уште два патника на СП во Катар – Франција...

0
Фудбалските репрезентации на Франција и Белгија вечерва обезбедија учество на завршницата на Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. ...

Ширер: Во Сити и Ливерпул би давал по 45 голови

0
Алан Ширер е еден од фудбалските асови кој остави голема трага на островот играјќи за Саутемптон, Блекбурн и Њукасл Јунајтед. Тој едноставно...

Пандев во ТОП 10 на ЕУРО 2020 во друштво со Роналдо...

0
Меѓу фудбалските ѕвезди, кои ќе настапат на претстојното ЕУРО 2020, вкупно 25 имаат повеќе од 100 репрезентативни настапи, а македонскиот капитен Горан Пандев...

Кои фудбалски клубови имаат најмногу следбеници на Инстаграм

0
Фудбалските клубови веќе подолго време ја сфаќаат важноста на социјалните мрежи, па во последните години тие вложуваат...

ВИДЕО: Не можат на стадион, па се собраа и навиваа од...

0
Фудбалските навивачи во Шведска се незадоволни од одлуките на владата која не дозволува навивачи на стадионите, а...

ВИДЕО: Роналдињо стана рапер, неговата песна е хит во Бразил

0
Играта на Роналдињо на фудбалските терени отсекогаш изгледаше како самба, а дека музиката му е во крвта покажува и неговиот нов проект....