таг: Фудбалот

Чеферин: Крајот на Суперлигата е најголемата победа во 2021 година

0
Првиот човек на Европската куќа на фудбалот (УЕФА), Александер Чеферин ја користи секоја прилика за да го изрази своето задоволство од пропаѓањето на...

Крах на фудбалот на Сицилија: И Катанија замина во историја –...

0
Фудбалот на Сицилија, каде во март годинава ќе гостува Македонија во мундијалскиот полуфинален бараж со Италија, доживеа комплетен крах откако и вториот култен...

Македонија – Германија со пренос и на францускиот телевизиски канал ЕкипТВ

0
Француските љубители на фудбалот ќе можат преку директен пренос да го проследат натпреварот меѓу Северна Македонија и Германија, што ќе се прикажува на...

Пред само две години беше поразен во Скопје, а потоа и...

0
Колку фудбалот е непредвидлив, но истовремено прекрасен спорт и колку можат работите да се сменат, доволен доказ...

Конечно! Кристијан Ериксен проговори, еве што им рече на своите Данци,...

0
Љубителите на фудбалот останаа во шок за време на третиот натпревар на ова Европско првенство. Моментот кога Кристијан Ериксен само се сруши на...

Ниту Истанбул, ниту Лондон, УЕФА со одлука за финалето во Лигата...

0
Европската куќа на фудбалот (УЕФА) има проблеми со финалето во ЛШ. Имено, Турција е ставена на црната...

УЕФА го возвраќа ударот: Промовиран новиот формат на Лигата на шампионите,...

0
Европската куќа на фудбалот (УЕФА) го возвраќа ударот. Во денот кога е најавен почеток на Европската супер...

Добри вести, на Европското првенство на кое дебитира Македонија ќе има...

0
Европската куа на фудбалот УЕФА со сите сили се бори на ЕП кое се игра ова лето...

„Симеоне нема срце, Мурињо ме предаде, брат ми е коцкар …“

0
Во светот на фудбалот има малку фудбалери кои се согласуваат отворено да зборуваат за сите теми, особено за оние кои играат на врвно...

ИНТЕРВЈУ Муамед Сејдини: Пандев е голем човек, ВАР бара огромни средства,...

0
Фудбалот е масовна игра, пред сѐ треба да имаш маса, па оттогаш го извлекуваш најдоброто и се класифицира – вели првиот човек на...