таг: фудбалери

Пулишиќ веќе избрал меѓу Милан и Олимпик Лион

0
Кристјиан Пулишиќ е следниот на листата на фудбалери на Челси, кои во најскоро време ќе...

Гризман во Ал Наср, каде ќе игра заедно со Роналдо и...

0
Екипите од Саудиска Арабија оваа година се активни и купуваат фудбалери од Европа, а веќе...

Емини: Против Украина мора да се одигра со 200 проценти од...

0
Најдобрите македонски фудбалери ќе се обидат да извлечат максимум од двата тешки меча кои претстојат,...

Жирона влегува во трката за потписот на Барди

0
Еден од најдобрите македонски фудбалери Енис Барди и дефинитивно летово ќе ја промени средината, откако...

Mанчини го “натурализира” најталентираниот француски фудбалер со италијанско потекло?!

0
Европскиот првак Италија тргна во натурализација на фудбалери со кои селекторот Роберто Манчини сака да...

Благоја Милевски го објави списокот, има еден дебитант

0
Македонскиот селектор Благоја Милевски денеска го објави списокот на фудбалери со кои ќе тргне во новиот евоквалификациски циклус за пласман на Еуро 2024...

Минимален пораз на пријателскиот тест во Абу Даби

0
Фудбалската репрезентација на Македонија составена од домашни фудбалери одигра пријателски натпревар во неофицијален ФИФА-термин и доживеа пораз од Саудиска Арабија (0-1) во Абу...

ФФМ, премија 4,5 милиони евра за победа против Португалија!

0
Македонските фудбалери ќе имаат дополнителен мотив за победа против Португалија во плеј оф натпреварот за СП „Катар...

Димитриевски: Овој меч го посакуваме цел живот, ќе се бориме да...

0
Македонските фудбалери веќе покажаа дека во спортот не постојат невозможни работи и дојдоа на само еден натпревар до остварување на сонот од детството....

Меси еден од четворицата фудбалери на ПСЖ позитивни на ковид

0
Лионел Меси е еден од четворицата фудбалери на Париз Сент-Жермен (ПСЖ) кои се позитивни на коронавирусот пред...