таг: Фудбалерите

ВИДЕО / Ривер елиминиран, клучниот гол го постигна голманoт

0
Фудбалерите на Интернасионал го елиминираа аргентинскиот тим Ривер Плејт во осминафиналето од Копа Либертадорес. Натпреварот...

ВИДЕО / Роналдо погоди, Ал Наср ја победи Раџа Казабланка

0
Фудбалерите на Ал Наср се пласираа во полуфиналето на Купот на арапските шампиони, откако во...

Авионот на Динамо Загреб, еден час исчезнал од радарот!

0
Фудбалерите на Динамо Загреб имале чуден и по малку непријатен лет кон Казахстан на реванш...

Тигрес стигна до титулата со гол во 110 минута

0
Фудбалерите на Чивас од Гвадалахара останаа без шампионската титула, откако беа поразени со 2:3 на...

Шефилд Венсдеј со епски пресврт, се пласира во финалето на плеј-офот

0
Фудбалерите на Шефилд Венсдеј во нестварен натпревар изборија пласман во финалето на плеј-офот во Лига...

Клоп: Многу работи се сменија, сега играме во поинаков ритам

0
Фудбалерите на Ливерпул лесно го совладаа Лестер во понеделникот вечерта и ги задржаа надежите за...

Фросиноне по трет пат во клупската историја, избори место во Серија...

0
Фудбалерите на Фросиноне трет пат во клупската историја изборија место во Серија А. На домашен...

Шефилд Јунајтед стигна до Премиер Лига, но сега сопственикот го стави...

0
Фудбалерите на Шефилд Јунајтед изборија пласман во Премиер лигата, но нивниот сопственик, принцот Абдула бин...

Македонија Ѓ.П. против Скопје, на тренинг центарот при ФФМ

0
Фудбалерите на Македонија Ѓорче Петров најавија дека натпреварот од 29. коло на Првата македонска фудбалска...

Јусуфи: Јасно е дека одиме по трите бода

0
Фудбалерите на Струга Трим Љум се во одлична серија без пораз во домашниот шампионат, но...