fbpx

таг: Франк

Рибери го раскинува договорот со Салернитана и заминува во пензија

0
Поранешниот француски фудбалски репрезентативец, Франк Рибери е блиску до раскин на договорот со италијанскиот прволигаш Салернитана и размислува за повлекување од спортот објавија...

Лампард се врати во Премиер лигата, Евертон доби нов менаџер

0
Франк Лампард и официјално е нов менаџер на Евертон, откако потпиша две ипол годишен договор со „Карамелите“, потврди Скај Спорт. Лампард е...

Кеси во Барселона за 8 милиони евра годишно

0
Франк Кеси одлучил дека најдобро за неговата карера е да ја прифати понудата од Барселона откако доби опција за преселба и во Тотенхем,...

Легендарниот Франк Вилијамс почина на 79 години

0
Легендарниот Франк Вилијамс, познат како тимски шеф во Формула 1 шампионат почина денеска на 79 годишна возраст. Најдолговечниот тимски шеф...

Кеси нема намера да го напушти Милан

0
Франк Кеси, нема намера да го напушти Милан. Кеси има договор со Милан до наредното лето, поради што се шпекулира дека би можел...

Де Бур: Се случи најлошото нешто што можеше да ни се...

0
Селекторот на Холандија, Франк де Бур вели дека неговиот тим бил подобар ривал од Чешка, но дека пропуштената шанса на Доње Мален и...

„Ван Дијк сам треба да реши дали ќе игра на Евро!“

0
Холанскиот селектор Франк де Бур најави дека е оптимист за најдобриот дефанзивец на „лалињата“ Вирџил Ван Дијк...

Реал ја следи ситуацијата околу првотимецот на Милан

0
Франк Кеси би можел да го напушти Милан. Во редовите на италијанскиот клуб прават сè...