fbpx

таг: формула

Кевин Магнусен повторно се враќа во Формула 1

0
Дани Кевин Магнусен ќе се врати во Формула 1, како замена за Никита Мазепин во тимот на...

Луис Хамилтон го прекина молкот

0
Седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон го прекина молкот со својата прва објава на социјалните мрежи по драматичниот крај на сезоната во...

Задолжителна вакцинација во Формула 1

0
Сите инволвирани во Формула 1 шампионатот во новата сезона ќе мора да бидат вакцинирани и нема да има можност за ослободување од оваа...

Формула 1 во Сингапур ќе се вози до 2028 година

0
Управата на Формула 1 денес го продолжи договорот со организаторите на трките во Сингапур на уште седум години, до 2028 година. ...

Мерцедес на 18 февруари ќе го претстави новиот болид

0
Болидот за новата сезона во Формула 1 на екипата Мерцедес ќе биде промовиран на 18 февруари, а истиот ден ќе биде извршено и пробното тестирање. Новиот болид на Мерцедес...

Биното: Кој ќе биде прв возач на Ферари ќе биде одлучено...

0
Извршниот директор на Формула 1 тимот Ферари, Матија Биното, изјави дека ниту Шарл Леклер ниту Карлос Саинц нема да добијат приоритет на почетокот...

Нико Розберг бара промени во Формула 1

0
Поранешниот светски првак во Формула 1, Нико Розберг, се заложи за промени во натпреварувањето, по бројните контроверзи за време на трките сезонава во...

Седумкратниот шампион во Ф1, Луис Хамилтон, прогласен за витез

0
Во Виндзорскиот замок, седумкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, денеска се здоби со најголемата чест од британското Кралско семејство. Принцот...

Одбиена жалбата на Мерцедес, потврдeнa титулата на Верстапен

0
Жалбата која германскиот тим во Формула 1, Мерцедес, ја поднесе по вчерашната трка во Абу Даби и спектакуларната завршница во која Макс Верстапен...

Верстапен: Конечно малку среќа и за мене

0
Сезоната во Формула 1 шампионатот донесе драматичен финиш, каде шампион стана возачот на Ред Бул Макс Верстапен. Луис Хамилтон водеше цела трка...