fbpx

таг: Флорентино

Флорентино Перез го избира „трансферот на векот“ на Реал, но не,...

0
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, доживеа стотици врвни трансфери за време на неговиот мандат на „Сантијаго Бернабеу“, но само еден беше наречен...

Леонардо удри по Реал: Ова е непочитување кон ПСЖ

0
Шпанските медиуми денеска ја пренесоа изјавата на Флорентино Перес дека Килијан Мбапе ќе биде потпишан до 1 јануари што предизвика остра реакција во...

Перез: Без Суперлигата, нема ниту Ембапе, ниту Холандија

0
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез не може да се помири со фактот што не ја започна...

Перез: Јувентус и Милан не ја напуштија лигата, Барселона се уште...

0
Доцна во ноќта Флорентино Перез, прв човек на Реал Мадрид и човек кој ја покрена идејата за...