таг: финалисти

ВИДЕО / Лајпциг е првиoт финалист на германскиот Куп

0
РБ Лајпциг се првите финалисти на германскиот Куп, откако со неверојатно прво полувреме ги збришаа...

Батлер и уште седум играчи на Мајами во изолација поради коронавирус

0
Минатогодишните финалисти во НБА лигата изолираа осум играчи поради протоколот за коронавирус. Во изолација се членовите на првата петорка, Џими Батлер, Бам...