таг: ФИА

ФИА става крај на една традиција во Формула 1

0
ФИА му забрани на тимскиот персонал да се качува на оградата и на тој начин...

ФИА: Bозачите „да ги изразат своите ставови”, само преку социјалните мрежи

0
Меѓународната автомобилска федерација (ФИА), објави дека возачите на Формула 1 ќе можат да даваат политички, религиозни и...

Формула 1 се спрема за сезона со 12 екипи и 24...

0
Претседателот на ФИА, Мохамед бин Сулајем изјави дека во Формула 1 има место за 12 тимови, односно за 24 возачи на патеката. Во...

Објавен Ф1 календарот за следната сезона, ќе се возат 23 трки

0
Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) денеска го објави календарот за следната сезона во Формула 1, кој вклучува рекордни 23 трки. Шампионатот ќе...

Важни информации за љубителите на Формула 1 – еве го календарот...

0
Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) го одобри календарот на Формула 1 за сезоната 2021 година. Во 2021 година е планирано да се одржи...