таг: Ферстапен

Скршениот трофеј на Ферстапен се изработуваше 6 месеци!

0
Пилотот на Ред бул, Макс Ферстапен во неделата стигна до седмата последователна победа во Формула...

Ферстапен, најбрз на вториот тренинг во Монако

0
Макс Ферстапен во “Ред Бул” го постави најдоброто време на вториот тренинг пред Монако ГП...

Макс Ферстапен, од 9 позиција до триумф во Мајами

0
Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен стигна до маестрална победа на Мајами ГП трката, иако стартуваше...

Cтомачниот вирус, голема препрека за светскиот шампион во Саудиска Арабија

0
Пристигнувањето на Макс Ферстапен на трката за ГН на Саудиска Арабија во Формула 1 е...

Ферстапен прв, Леклер подобар од Перез

0
Mакс Ферстапен беше најбрз на последната трка во сезоната за Големата награда на Абу Даби, а веднаш...

“Mедиумите ме претставија толку лошо, а ја немаа вистинската слика на...

0
Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен влезе во остар напад на медиумите кои предизвикале тој да добива илјадници...

Ќерка на легенда на Формула 1 е „музата“ на Ферстапен (фото)

0
Макс Ферстапен ужива во моментите на слава откако стигна до првата титула светски првак, холандскиот возач синоќа одржа шампионска забава во Абу Даби,...

ФИА ги предупреди Хамилтон и Ферстапен пред трката во Абу Даби

0
Актуелниот шампион Луис Хамилтон ќе се бори против Макс Ферстапен за титулата во Формула 1 на последната трка во Абу Даби во која...