таг: Федерико

Баерн може да заборави на Киеза

0
Баерн беше заинтересиран за Федерико Киеза, но италијанскиот интернационалец нема да го напушти Торино. Киеза имаше одлична сезона, а тој продолжи...

Многумина би збеснале: Работник го скрши Ферарито на славниот фудбалер, неговата...

0
Фудбалерот од Италија, Федерико Маркети беше непријатно изненаден кога дојде по своето Ферари, вредно цело богатство и го најде искршено. Имено, според...

ВИДЕО: Киеза со солзи во очите го напушти теренот во Торино

0
Фудбалерот на Јувентус, Федерико Киеза со солзи во очите го напушти теренот на „Алијанц“ Арената на дуелот против Сасуоло поради груп...