таг: фантастична

Ристовски погоди за Динамо Загреб (ВИДЕО)

0
Ристовски игра во фантастична форма, денеска постигна гол, а претходниот меч го одбележа со две асистенции. Динамо Загреб славеше со 0-2 на...

ПРЕКРАСЕН ГЕСТ: Српските фудбалери премијата од милион евра ќе ја донираат...

0
Српските фудбалери уште еднаш ја одушевија јавноста по синоќешната фантастична победа на гости кај Португалија (2-1) по која се пласираа на Мундијалот во...