таг: Факундо

Манчестер Јунајтед ја испрати својата млада starвезда во Шпанија

0
Младиот уругвајски фудбалер Факундо Пелистри следната сезона ќе игра на позајмица во Алавес. Депортиво Алавес и Манчестер Јунајтед постигнаа договор со...