таг: Уругваецот

Суарез и натаму блеска, дали Барса ја прави истата грешка!?

0
Кога во септември Уругваецот Луис Суарез (34) се обидуваше да се избори за заминување од Барселона, имаше гласови од „Камп Ноу“ дека...

Суарес блесна во 200-тиот меч во Примера дивисион и го постигна...

0
Уругваецот е вистински предводник на Атлетико Мадрид Атлетико Мадрид ја задржачелната позиција во шпанското првенство откако без многу проблеми славеше против Елче...