fbpx

таг: „Унико“

И ОВОЈ стадион ќе го носи името на Марадона

0
Стадионот „Унико“ на Гимназија де Ла Плата во иднина ќе го носи името на Диего Армандо Марадона, кој го тренираше овој аргентински прволигаш...