таг: Уеска

ВИДЕО: Само погледна каде е голманот, а потоа постигна фантастичен погодок

0
Леванте и Уеска моментално го играат натпреварот од 29-то коло во шпанската Ла Лига. Гостите...

Никој не го доживеа голот на Меси како легендарниот англиски коментатор...

0
Барселона синоќа ја победи Уеска на домашен терен со 4-1, а Лионел Меси повторно одигра одличен натпревар....