fbpx

таг: убедливи

Унгарија елиминирана од ЕП, Исланд е хитот на ЕП

0
Германската ракометна репрезентација славеше со убедливи 30-23 во мечот против Полска, па така со три победи ја заврши групата Д на првото место,...

Работнички убедлив против Куманово, Гостивар го декласира Кожув

0
Скопски Работнички го победи Куманово со убедливи 97:81, додека Гостивар на домашен терен ја прекина лошата серија во дуелот со Кожув (97:68), во...

Убедлив триумф на македонската фудбалска репрезентација против Ерменија

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва ја победи Ерменија со убедливи 5:0 во дуел од 9. коло во Мундијалските квалификации. Избраниците на селекторот Благоја Милевски...

ВИДЕО: Силекс со шест голови во мрежата на Вардар, најтрофејниот клуб...

0
Екипата на Силекс со убедливи 6:0 славеше во пресметката со Вардар на домашен терен. Со ова најтрофејниот...

ВИДЕО: Дали тоа Герет Бејл го буди Тотенхем?

0
Тотенхем со убедливи 4:0 го совлада Барнли, а  за само четири дена забележува победа со идентичен резултат...

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

0
Норвежаните убедливи вечерва на Светското првенство откако го совладаа Алжир со 36:23, додека бодовите ги поделија Словенија и Шведска (28:28). ...