таг: убеди

Барселона бара Пике и Бускетс да се согласат на ново намалување...

0
Раководството на Барселона се обидува да ги убеди ветераните Жерар Пике и Серхио Бускетс да се согласат...

Дембеле се предомисли, останува во Барселона со нов договор

0
Барселона сепак успеа да го убеди Дембеле да потпише нов договор и со тоа да стави крај на шпекулациите дека ќе го менува...

ПСЖ се надева дека ќе го убеди Мбапе да остане

0
Раководството на ПСЖ, се надева дека ќе го убеди Килијан Мбапе да го обнови договорот, пренесе „РМЦ“. Сегашниот договор на играчот завршува следното...