таг: турнир

Три екипи со искуство и еден дебитант на Ф4 во Каунас

0
Вечерва во престолнината на Литванија, Kаунас, започнува завршниот турнир на кошаркарската Евролига. За титулата, која...

Македонија ќе игра претквалификации во Талин или Гливице

0
Кошаркарската репрезентација на Македонија ќе се натпреварува на претквалификациски турнир за пласман на Олимписките игри...

Нори не дозволи Алкараз да влезе во историјата на тенисот

0
Британецот Камерон Нори е победник на АТП тенискиот турнир во Рио де Жанеиро, откако во...

Познати се првите носители на “Австралија Опен”

0
Организаторите на “Австралија Oпен”, првиот тениски гренслем турнир годинава, ги одредија носителите за турнирот кој започнува на...

Победниците на турнирot во Мелбурн ќе добијат по 1,88 милиони

0
Првиот гренслем турнир во сезоната, Австралија опен, кој е закажан за 16 јануари во новата 2023 година...

УЕФА: Холандија, домаќин на финалето на Лигата на Нации

0
Холандија во јуни ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации на кој покрај нив...

Ѓорческа не мрдна од 295 место, Ѓоковиќ скокна на петтата позиција

0
Новак Ѓоковиќ победи на завршниот турнир од Мастерс во Торино и скокна на петтата позиција на АТП...

Познати се учесниците на завршниот турнир во Торино

0
Завршниот Мастерс турнир ќе се одигра во Торино, а на него ќе учествуваат осум тенисери. Отсутен поради...

Карлос Алказар го освои УС Опен и стана најмладиот број 1...

0
Шпанскиот тинејџер Карлос Алказар е победник на последниот Гренд-слем турнир годинава УП Опен. Во финалето...

Билетите за СП 2022 за Катарците ќе чинат 11 долари, за...

0
Позната е цената на билетите за натпреварите на завршниот турнир на Светското првенство во 2022 година, што ќе се одржи во Катар. ...