fbpx

таг: турнирот

Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи, јавија локалните медиуми, кои имале увид во списокот ученици пријавени за...

Надал ја освои 89. титула во кариерата

0
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал триумфираше на АТП турнирот од серијата 250 во Мелбурн, откако денеска го совлада во финалето Американецот Максим Крејси со...

Новак Ѓоковиќ ќе настапи на Австралија Опен

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ сепак ќе настапи на турнирот во Мелбурн, и ќе атакува на јубилејната десетта круна од Австралија Опен. Популарниот...

МЗТ Скопје со нова победа во АБА 2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје турнирот во Сараево го завршија со максимален ефект, победен е и Ловќен (100:81), за второ место на табелата...

Надал го пропушта Австралија опен?

0
Рафаел Надал по турнирот во Вашингтон ја пропушти речиси половина сезона поради повреда. Шпанецот и натаму е далеку од своето ниво што се...

Победа на Симева, Србљак во главната фаза

0
Македонската тенисерка Александра Симева имаше успешен старт на ИТФ-фјучрс турнирот во Анталија, Турција, вреден 15.000 долари и обезбеди учество во главната фаза. ...

Победничката на УС Опен 2021 загуби во второто коло на турнирот...

0
Британската тенисерка Ема Радукану, ноќеска  во второто коло на турнирот во Индијан Велс загуби од 100. светски рекет, Белорусинката Александра Саснович со резултат...

Тоа му носеше најголема среќа: Светскиот тенисер ограбен, не жали за...

0
АТП турнирот во Индијан Велс сè уште не е започнат, а некогашниот најдобар светски тенисер Енди Мареј веќе се соочува со непријатности. ...

ЛШ: Бронзата за Раул, Манасков и Веспрем последни во Келн!

0
На Ф4 турнирот во Лигата на шампионите (сезона 2019/20) во борбата за третото место ПСЖ на чија клупа е нашиот поранешен...

Митревски-Урко: Настапот на „Балкан Бест Фајтерс“ е успешен, сите македонски клубови...

0
Најуспешен македонски клуб на турнирот кој се одржа во Јагодина е Шампион кој освои девет медали, од кои три беа златни. ...