fbpx

таг: Тудор

Тренерот на Верона позитивен на коронавирус

0
Хрватскиот фудбалски стратег на клупата на Верона, Игор Тудор, е позитивен на коронавирус и извесен период нема да биде со клубот, соопшти денеска...