таг: „трофејот

Роналдо излезе од игра, Ал-Наср прими пет гола од Селта

0
Селта Виго е освојувач на Трофејот Алгавре во Португалија, откако со 5:0 го совладаа саудискиот...

Панама ги шокираше САД, Мексико лесно се справи со Јамајка

0
Mексико и Панама ќе се борат за трофејот на Голд купот во КОНКАКАФ зоната. Во...

Куманово во финале, ЖРК Металург нема да игра во Купот

0
Екипата на ЖРК Металург нема да го брани трофејот во Купот на Македонија. Поради беспарицата,...

Шпанија без Агинагалде, Ентрериос и Македа, но Кањелас се враќа

0
Ракометната репрезентација на Шпанија ќе го брани трофејот на претстојното Европско првенство 2022 година, кое ќе се одржи во Словачка и Унгарија. ...

Само Куртоа е пред него: Димитриевски сериозен кандидат за „трофејот Замора“

0
Јан Облак е последниот освојувач на „трофејот Замора“, кој се доделува на најдобриот голман во шпанска Примера. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски моментално...