fbpx

таг: „трофејот

Шпанија без Агинагалде, Ентрериос и Македа, но Кањелас се враќа

0
Ракометната репрезентација на Шпанија ќе го брани трофејот на претстојното Европско првенство 2022 година, кое ќе се одржи во Словачка и Унгарија. ...

Само Куртоа е пред него: Димитриевски сериозен кандидат за „трофејот Замора“

0
Јан Облак е последниот освојувач на „трофејот Замора“, кој се доделува на најдобриот голман во шпанска Примера. Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски моментално...