fbpx

таг: Троицки

Близу до Ролан Гарос: Троицки и Милојевиќ во полуфиналето на квалификациите

0
Троицки го победи Бразилецот Тијаго Заибот Вилд по три сета, 0: 6, 7: 6, 7: 6. Негов следен противник ќе биде Австралиецот Александар Вукиќ....