fbpx

таг: триумф

Шкупи победнички ја затвори сезоната (Видео)

0
Новиот македонски првак Шкупи со убедлив триумф со 3-0 против вицепрвакот Академија Пандев ја затвори оваа сезона во Првата лига, а Скопје и...

Гостивар лесно со МЗТ Скопје 2

0
Кошаркарите на Гостивар остварија убедлив триумф од 106-85 против тимот на МЗТ Скопје 2. Домаќините победата ја најавија уште од самиот старт, па...

Академија ФМП со триумф ја заврши првата сезона во БИБЛ лигата

0
Македонскиот претставник до триумф дојде во второто полувреме, бидејќи на паузата имаше негатива од 13 поени. Стефан Крстајиќ беше најефикасен во домашниот...

Шведска ја совлада Германија

0
Шведска ја победи Германија со 25-21, триумф со кој ги елиминираа своите противници, но и Русија од борбата за полуфиналето на Европското првенство...

Атлетико Мадрид сигурен против Кадиз

0
Атлетико Мадрид забележа триумф на вечерашното гостување кај Кадиз во Примера, триумф од 4-1. Првиот дел не донесе промена на резултатот и...

Торини играше, Рома победи

0
Рома стигна до триумф со 1-0. Мхитарјан одлично го проигра Абрахам, а напаѓачот прецизно пласираше и ја смести топката во мрежата. Неколку...

ТФТ без проблеми против Ангели за петти триумф во шампионатот

0
Кошаркарите на ТФТ од Скопје стигнаа до петтиот триумф оваа сезона откако рутински го совладаа градскиот ривал Ангели со 78-67. Првото полувреме...

Аталанта до бод во судиското надополнување

0
Фудбалерите на Лацио пропуштија шанса за триумф над големиот ривал Аталанта и тоа на теренот на противникот, откако му дозволија на противникот да...

Женската репрезентација до 19 години со триумф против Кипар го заврши...

0
Македонската женска фудбалска репрезентација до 19 години со триумф против Кипар од 4:2 го заврши квалификацискиот турнир во Белорусија за пласман во А...

Пелистер рутинирано против ФМП Академија

0
Кошаркарите на Пелистер стигнаа и до вториот триумф во годинашната сезона во машкиот кошаркарски шампионат, откако без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај...