fbpx

таг: Триумфот

Никој како Салах: Даде голови на девет меча по ред за...

0
Египетскиот репрезентативец Мохамед Салах вчера постигна два гола во триумфот на Ливерпул кај Атлетико Мадрид (3-2) и така се запиша во историјата. ...

Англија и Полска убедливи, Србија се провлече против Луксембург

0
Триумфот на гостувањето кај Андора ја доведе Англија на чекор од директен пласман на Светското првенство во Катар, нешто што и дефинитивно се...