fbpx

таг: триумфираа

Јотовски и Симева најдобри на Мастерсот во Скопје

0
Томислав Јотовски во машка и Александра Симева во женска конкуренција триумфираа на Мастерс турнирот во Скопје што се одржа на терените на Тенискиот...

МЗТ Скопје го „преслуша“ вечниот ривал Работнички и стигна до 10-та...

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје триумфираа во кошаркарскиот Куп на Македонија кој од годинава го носи името на легендарниот Благоја Георгиевски – Буштур. За...

Девет „тројки“ и 38 поени на Кари во триумфот на Голден...

0
Кошаркарите на Голден Стејт триумфираа синоќа на домашен терен над Лос Анџелес клиперс, откако со помош на феноменалниот Стеф Кари се вратија од...

ВИДЕО: Браун во последната секунда ѝ пресуди на Црвена звезда!

0
Кошаркарите на Фенербахче триумфираа против Црвена звезда со резултат 73:71 во рамките од 18 коло во Евролигата. Херој на...