fbpx

таг: Трикратниот

Проблеми на почетокот на ЗОИ 2022: Беа главни кандидати за медали,...

0
Трикратниот олимписки првак во нордиска комбинација, Германецот Ерик Френцел е позитивен на коронавирусот пред стартот на натпреварувачкиот дел на Зимските олимписки игри (ЗОИ2022)...

Мареј разочаран од раната елиминација на Австралија опен

0
Трикратниот грен слем шампион Енди Мареј со разочарување го прими поразот од Таро Даниел (Јапонија) во второто коло на Австралија Опен (4:6, 4:6,...

Хилтон под „окупација“: Германците пристигнаа во Скопје (ФОТО)

0
Четирикратниот светски и трикратниот европски првак Германија пристигна во Скопје. Досега репрезентација со поголемо педигре нема гостувано во Македонија. Селекцијата на Ханси...

Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен

0
Трикратниот шампион на Грен слем турнирите, Енди Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен 2021, што започнува на 8 февруари. – Заминувањето на...