таг: третолигаш

Динамо Дрезден продаде 72.000 влезници за натпревар без публика

0
Германскиот третолигаш Динамо Дрезден продаде дури 72.112 влезници за натпреварот од второто коло во националниот куп против Дармштад, одигран во вторникот пред празни...