fbpx

таг: тренери

Ннчелоти: По овој успех со Реал ќе се пензионирам

0
Карло Анчелоти дефинитивно е еден од најдобрите тренери во историјата на фудбалот. Освои титули во сите пет...

НБА го скратува времето за карантин за вакцинирани, асимптоматски играчи

0
Вакцинираните НБА играчи и тренери без симптоми, по одобрените измени на правилата во лигата, ќе можат да го напуштат карантинот по шест дена,...