fbpx

таг: треиот

Словенците за класа подобри до нашите ракометари, Македонија претрпе убедлив пораз

0
Македонија го претрпе и треиот пораз на СП 2021 откако нашите ракометари попладнево загубија од селекцијата на Словенија со убедливи 21-31. Словенците ја...