таг: трансферот

Конечно, Усмане Дембеле е новата ѕвезда на ПСЖ

0
ПСЖ објави дека го комплетира трансферот на Усман Дембеле од Барселона, напаѓачот потпиша петгодишен договор...

Јошко Гвардиол, денеска потпишува за Манчестер Сити?!

0
Долго се чека на трансферот на Јошко Гвардиол од Лајпциг во Манчестер Сити. „Билд“ ја...

Интер комплетираше уште еден трансфер

0
Клубот од Милано го договори трансферот на германскиот стопер Јан Бисек. Европскиот вицешампион ја активираше...

Реал го договорил трансферот на Мбапе, плаќа 280 милиони евра?

0
Реал Мадрид успеал да го договори трансферот на францускиот напаѓач Килијан Мбапе од Париз Сен...

Арсенал се договори со Вест Xем за доведување на Деклан Рајс

0
Арсенал го потврдија трансферот на напаѓачот на Челси, Каи Хаверц и во исто време постигнаа...

Елези од Шкендија во Торпедо Кутаиси во Грузија!

0
Шкендија и Торпедо Кутаиси го договорија трансферот на Дашмир Елези. Елези како големa надеж на 16 години...

Ливерпул ја исполни желбата на Клоп – нов играч за врска...

0
Ливерпул во текот на денешниот ден ќе го комплетира трансферот на Артур Мело, со што управата на...

Веќе нема дилеми, познато кој ќе биде нов напаѓач на Милан

0
Последните информации велат дека трансферот на Дивок Ориги во Милан е завршена работа. Со финалето...

Баи се сели од Манчестер Јунајтед во Милан

0
Милан и Манчестер Јунајтед ги започнале преговорите за трансферот на Ерик Баи. Намерата на клубот од Милан е да го позајми репрезентативецот на...

Рамос пред деби во дресот на ПСЖ

0
Шест месеци по трансферот од Реал Мадрид во ПСЖ, Серхио Рамос би можел да го одигра првиот натпревар за својот нов клуб, откако...