fbpx

таг: „трансфермаркт“

Англија највредна репрезентација во Катар, Мбапе најскап на СП

0
Според „Трансфермаркт“, фудбалерите кои ќе ја претставуваат Англија на Мундијалот во Катар, заедно вредат 1,26 милијарди евра. Втора на листата е селекцијата на...

Овие фудбалери се најскапите во Италија: Имаат цели богатства, дознајте колку...

0
Специјализираниот портал за трансфери „трансфермаркт“ ги претстави најскапите италијански фудбалери во моментот. Топ 10 изгледа вака спорт „transfermarkt com“ изгледа вака: ...