fbpx

таг: трансфери

Флорентино Перез го избира „трансферот на векот“ на Реал, но не,...

0
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, доживеа стотици врвни трансфери за време на неговиот мандат на „Сантијаго Бернабеу“, но само еден беше наречен...

Поради коронавирусот намалени трансферите во светскиот фудбал

0
Бројот на меѓународни трансфери во машкиот фудбал минатата година првпат се намалил на годишно ниво во последната деценија, соопшти Светската фудбалска федерација (ФИФА),...

Овие фудбалери се најскапите во Италија: Имаат цели богатства, дознајте колку...

0
Специјализираниот портал за трансфери „трансфермаркт“ ги претстави најскапите италијански фудбалери во моментот. Топ 10 изгледа вака спорт „transfermarkt com“ изгледа вака: ...