fbpx

таг: трансферите

Бартомеу: Трансферите на Дембеле и Кутињо во Барселона не ги исполнија...

0
Поранешниот претседател на Барселона, Хосеп Марија Бартомеу, призна дека трансферите на играчот од средниот ред Филипе Кутињо од Ливерпул и напаѓачот Усман Дембеле...

Симеоне: Сите загубивме од заминувањето на Меси и Роналдо од Ла...

0
Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне зборуваше за трансферите на Лионел Меси од Барселона во ПСЖ и на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во...