таг: Трамп

Трамп вети дека ќе стави крај на руско-украинската војна по разговорот...

0
Американскиот републикански претседателски кандидат Доналд Трамп вети дека ќе донесе мир и ќе стави крај на војната по телефонскиот разговор со претседателот Володимир...

Што значи за Украина одлуката на Трамп да го назначи Венс...

0
Одлуката на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп да го избере сенаторот. Џ. Д. Венс како негов потпретседателски колега ќе предизвика морници во...

Џ. Д. Венс, кој го нарече Трамп „морална катастрофа“ и „американски...

0
Потпретседателскиот избор на Доналд Трамп, сенаторот од Охајо, Џ. Д. Венс, некогаш беше жесток критичар на поранешниот претседател. Во приватните пораки, тој се...

Трамп го одбра Џеј Ди Венс, сенатор од Охајо, за свој...

0
Доналд Трамп на својата платформа Truth Social објави дека го избрал сенаторот од Охајо Џеј Ди Венс за свој...

Случајот за неправилно раководење со доверливи документи отфрлен, Трамп бара да...

0
Американски судија отфрли едно од кривичните случаи на Доналд Трамп во понеделникот, давајќи му на републиканскиот претседателски кандидат голема правна...

ВИДЕО – Пукотници на митингот на Доналд Трамп во Пенсилванија

0
Поранешниот претседател Доналд Трамп беше евакуиран од бината на митинг во Пенсилванија откако се слушнаа истрели, јавуват американските медиуми. Watch...

Врховниот суд на САД му додели значителен имунитет на Трамп

0
Врховниот суд на САД вчера пресуди дека Доналд Трамп има право на значителен имунитет од гонење поради обвиненијата за обид за поништување на...

(ВИДЕО) Дебата Бајден – Трамп: За Бајден противкандидадот е плачко и...

0
Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот републикански ривал Доналд Трамп разменија неколку лични навреди во долгоочекуваната дебата, но се доби впечаток дека настапот...

Бајден против Трамп: Америка ја чека дебатата на годината

0
Американскиот претседател Џо Бајден и неговиот претходник Доналд Трамп денеска ќе се соочат на првата од двете претседателски дебати во Атланта. Според...

Трамп се соочува со ново кривично дело, вршел поткуп на сведоци

0
Доколку помислевте дека случајот со осудениот престапник Доналд Трамп не може да биде полош, ProPublica, независна, непрофитна редакција која истражува злоупотреби на...