fbpx

таг: Тото

Тото: Не чека важен меч, клучот ќе биде во одбраната

0
Францускиот ракометар  Жереми Тото истакна дека ако Вардар против Загреб игра како против Кил позитивен резултат е можен од новиот меч во ЛШ....

Жереми Тото ќе потпише за Нант

0
Французинот Жереми Тото ќе го напушти тимот на Вардар на крајот од оваа сезона што значи дека нема да биде активирана втората година...

Шефот на Мерцедес откри детали за новиот договор Хамилтон

0
Шефот на Мерцедес, Тото Волф, зборуваше за деталите од новиот договор со седумкратниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон. – Наскоро ќе...