fbpx

таг: Тихомир

Тихомир Костадинов потпиша за Пјаст Гливице

0
Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов и официјално е нов член на полскиот прволигап Пјаст Гливице. Тој потпиша договор со новиот клуб до 2025 година,...

Костадинов: Не треба да се прави голема еуфорија

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов по мечот рече дека не треба да се крева голема еуфорија, со оглед на тоа што работата не...

Костадинов: Очекуваме поддршка од навивачите, знаеме дека се најдобри и најгласни

0
Македонскиот репрезентативец Тихомир Костадинов на прес конференција во Букурешт ги искажа своите очекувања од дуелите на Европското првенство. „Овие натпревари, последните два...