таг: титула

Пауло Соуса, нов кандидат за тренер на Наполи

0
Наполи остана без тренер по шампионската титула која Неапол ја чекаше долги 33 години, а наследникот на Лучијано Спалети сѐ уште не е...

Седуммина од шампионскиот тим нема да останат во Битола

0
Еурофарм Пелистер по пауза од 18 години ја врати шампиуонската титула во Битола. Пелистер наредната...

Тигрес стигна до титулата со гол во 110 минута

0
Фудбалерите на Чивас од Гвадалахара останаа без шампионската титула, откако беа поразени со 2:3 на...

Мбапе: Останувам во ПСЖ и следната сезона

0
„Светците“ ја обезбедија рекордната 11. шампионска титула во претпоследното коло, а она што клубот од...

Централната банка е подготвена да го стави ликот на Меси на...

0
Аргентина со денови ја слави третата светска титула. Лионел Меси и екипата, во неделата го освоија Мундијалот...

Калин Ивановски, убедливо до третата титула

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски ја освои третата титула во професионалната кариера, со триумф на ИТФ-фјучрсот во...

Реал Мадрид го договорил Мбапе, ама и уште две екстра засилувања

0
Реал Мадрид е пред освојување на шампионската титула во Ла Лига, а претседателот Флорентино Перез наголемо работи...

Шведска со пенал до петтата европска круна, стоп на серијата на...

0
Шведска ја освои својата петта европска титула во ракомет, прва по 20 години, откако во фантастично финале со 27:26 ја совладаа Шпанија со...

Бразилецот Квен да Силва Инасио ново засилување на Шкупи

0
Претендентот за шампионската титула во македонското фудбалско првенство Шкупи потпиша двегодишен договор со бразилскиот играч за врска Квен да Силва Инасио и соопшти...

Пол позицијата во Абу Даби за Ферстапен

0
Директните конкуренти за шампионската титула во формула 1, Макс Фестапен и Луис Хамилтон утрешната трка за Големата награда на Абу Даби ќе ја...