fbpx

таг: Тинејџерската

Ема Радукану избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“

0
Тинејџерската шампионка на УС Опен, Ема Радукану, е избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“ за 2021 година. Радукану, која тогаш...