fbpx

таг: Тиквеш

ВИДЕО: Стадионот на ГФК Тиквеш се „шминка“ за Прва лига

0
Екипата на ГФК Тиквеш од Кавадарци следната сезона ќе се натпреварува во Првата фудбалска лига. Поради тоа на стадионот почнаа градежни активности за...