fbpx

таг: Теодосиќ

Теодосиќ избегна сериозна повреда, ќе пропушти 20 дена

0
Плејмејкерот на Виртус, Милош Теодосиќ вчера се здоби со повреда на левото колено. Српскиот кошаркар не го доигра натпреварот од Серија А против...