fbpx

таг: тенис

Министерот за имиграција на Австралија му ја укина визата на Ѓоковиќ

0
Австрија му ја укина визата на светскиот тенис број 1 Новак Ѓоковиќ, со што најверојатно ќе стави...

Тенис Австралија се огласи за случајот Новак Ѓоковиќ

0
Тенис Австралија објави соопштение во врска со случајот Новак Ѓоковиќ. На првиот светски рекет му беше поништена визата, а тој не можеше да...

Тенис Австралија негира дека Ѓоковиќ се повлече од АТП купот

0
Владиното тело „Тенис Австралија“ објави дека Новак Ѓоковиќ не се повлекол од АТП купот и покрај последните информации дека ќе го пропушти турнирот....

Енди Мареј ќе игра само во двојки

0
Двократниот олимписки шампион во тенис Енди Мареј се повлече од индивидуалните настапи на игрите во Токио. Мареј со години не е...