fbpx

таг: тениско

ВТА ги суспендираше сите тениски турнири во Кина

0
Женското тениско здружение (ВТА) објави дека ги суспендира сите свои тениски турнири на подрачјето на Кина поради загриженост околу безбедноста на поранешната најдобра...