fbpx

таг: тенисери

Гардијан: Ѓоковиќ ќе се врати на терените во Австралија

0
Според англиски весник „Гардијан“, настапот на еден од најдобрите тенисери во историјата на турнирот во Мелбурн, Новак...

АТП: Вакцинирани 95 отсто од најдобрите светски тенисери

0
Вакцинирани против коронавирус се вкупно 95 од 100. најдобро рангирани светски тенисери, изјави денеска првиот човек на АТП Тур, Сајмон Хигсон. Извршниот...

Русија го освои Дејвис Купот 2021

0
Руските тенисери се победници во Дејвис Купот, откако во финалето во Мадрид ја совладаа Хрватска со 2:1, со две победи во поединечните мечеви....

Познати сите учесници на завршниот АТП турнир во Торино

0
Најдобрите тенисери оваа година се подготвуваат за последниот спектакл сезонава. Завршниот Мастерс турнир во Торино започнува в недела, а веќе се познати учесниците...

Ѓоковиќ со победа стартуваше во Париз

0
Српските тенисери Новак Ѓоковиќ и Филип Крајиновиќ успешно го започнаа Мастерсот во Париз. Противници во првото коло од двојките им беа Австралијците Алекс...

Лудиот Фоњини цевката за кислород првин ја ставеше на уста па...

0
Еден од најконтроверзните тенисери на денешницата, Италијанецот Фабио Фоњини, повторно се најде во центарот на вниманието. Денеска во натпреварот од осминафиналето...

Заврши карантинот на Ѓоковиќ

0
За Новак Ѓоковиќ и уште 960 тенисери, тенисери, тренери и членови на тимовите како и официјални лица, денеска беше последен ден од задолжителниот...

Австралија Опен: Колективен карантин поради позитивни случаи на Ковид-19

0
Вкупно 24 тенисери и тенисерки, зааедно со нивниот придружен персонал, кои со чартер-лет од Лос Анџелес пристигнаа во Мелбурн за да учествуваат на...