таг: „Телеграф“

Опсесијата и најголемиот сон на Халанд: „Целиот живот размислував за тоа“

0
Во интервју за британски Телеграф, Ерлинг Халанд откри за што сонувал отсекогаш. Не е тајна дека Халанд има посебна врска со...

Лампард денеска добива отказ, негов наследник ќе биде Тухел?!

0
Британски „Телеграф“ тврди дека Френк Лампард денеска и официјално ќе добие отказ во Челси по лошите игри сезонава. Челси вчера...