fbpx

таг: Тајсон

Тајсон Фјури ќе ја брани титулата против Дилиен Вајт

0
На Тајсон Фјури му е наредено да ја брани шампионската титула во тешка категорија против Дилиен Вајт во пролетта 2022 година. ...

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури ноќеска во Лас Вегас го победи Американецот Деонтеј Вајлдер со нокаут. Борбата за титулата во тешка категорија верзија...